Тянь-Шань — гірська система в Середній і Центральній Азії, на території Киргизії і Китаю; північні і західні хребти в Казахстані.
Довжина із заходу на схід бл. 2500 км. Найбільші вершини в Центральному Тянь-Шані (пік Перемоги, 7439 м, Хан-Тенгрі тощо), від якого на захід розходяться 3 гірські ланцюги, розділені міжгірськими улоговинами (Іссик-Кульська з оз. Іссик-Куль, Наринська, Ат-Башинська та інші) і поєднані на заході Ферганським хребтом. У Східному Тянь-Шані — 2 паралельні гірські ланцюги (висота 4—5 тис. м.), розділені западинами (висота 2—3 тис. м). Характерні високопідняті (3—4 тис. м) зрівнені поверхні — сирти.
Льодовики (загальна площа 7,3 тис. км2, найбільш великий — Південний Енгільчек). Порожисті річки (Нарин, Чу, Ілі). Панують гірські степи і напівпустелі; на північних схилах — також лугостепи і ліси (головним чином хвойні), вище субальпійські і альпійські луги, на сиртах — т. зв. холодні пустелі. У північному обрамленні Ферганської улоговини знаходяться унікальні реліктові горіхоплодові ліси.
Заповідники: Іссик-Кульський, Алма-Атинський, Аксу-Джабагли, Сари-Челекський, Чаткальський та інші.