Мадагаскар

Мадагаскар — острів у Індійському океані, знаходиться на відстані бл. 400 км від Африки. Його площа — бл. 587 тис. км2, протяжність з півночі на південь — 1600 км. Є четвертим за розмірами островом земної кулі (після Гренландії, Нової Гвінеї і Калімантану). Велика частина ост­рова — плато з вулканічними масивами (висотою до 2876 м, г. Марумукутру). Нерідкі землетруси, багато теплих джерел. Східний берег оточений дюнами, за якими тягнуться лагуни; вздовж західних берегів — ко­ралові рифи.

Клімат тропічний і екваторіально-мусонний. Середні міся­чні температури від 13 до 30 °С. Опадів від 400 до 3000 мм на рік. Густа мережа багатоводних річок — Суфіа, Бецибука, Махававі тощо. На за­ході — савани, ксерофільні рідколісся; на сході — тропічні ліси (ліси вигублені і займають зараз бл. 10 % площі країни). Рослинність відно­ситься до Мадагаскарської флористичної області. Велика частина відо­мих тут видів (понад 6700 покритонасінних рослин) ендемічна.

Тварин­ний світ своєрідний, значно відрізняється від африканського і відно­ситься до Мадагаскарського царства. Великі хижаки відсутні. Ендеміч­на майже половина всіх птахів. Національні парки — Ісалу, Монтань-д'Амбртаінші.

Розділ сайту: