Мадагаскар

Баобаб

Баобаб10 цікавих фактів про баобаб

Баобаби - це унікальні дерева, справжні велетні саван та рідколісь Африки, однак їх ареал не обмежується лише саванами. Наприклад їх можна зустріти навіть у перемінно-вологому кліматі континенту. Однак в останні кількасот років кількість баобабів на материку зменшилася. Тут не лише винна людина і її діяльність. Більшість експертів сходяться на думці, що причиною гибелі баобабів є все ті ж кліматичні зміни, до яких ці дерева пристосуватися наразі не можуть. Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих фактів про баобаби.
 
1. Баобаби - це одні із найтовстіших дерев у світі. Товщина їхнього стовбура може досягати в обхваті до 40 метрів. Найтовстіших бабаб має обхват 44 метри, і росте він на півночі Замбії.
 
2. Баобаби - справжні довгожителі рослинного світу. Вони живуть в середньому від 1000 до 3000 років, однак є й дерева які живуть понад 5500 років, як приміром найстарвший офіційно визнаний баобаб на Землі (Сенегал).
 
3. Визначити вік дерева баобаба досить складно, адже це дерево не має річних кілець в силу власної анатолічної будови. Найкращий спосіб з'ясувати його вік - враховувати умови зростання деревини і за допомогою діаметра стовбура вирахувати його . . . . .

 

Мозамбіцька протока - надовша протока у світі

Мозамбіцька протокаНАЙДОВША ПРОТОКА У СВІТІ 

Як відомо, протокою називають частину водойми (здебільшого моря або океану), яка розділяє дві частини суходолу. Найширшою на планеті є протока Дрейка, яка протікає між островом Вогняна Земля та Антарктичним півостровом. Її довжина становить 830 кілометрів. Однак є ще одна протока-рекордсмен, яка не має собі рівних, але за іншим показником - довжиною.

Найдовшою протокою у світі є Мозамбіцька протока в Індійському океані, яка протікає між островом Мадагаскар і континентальною Африкою. Її довжина становить 1760 кілометрів. У найвужчому місці ширина протоки становить 419 кілометрів, а максимальна глибина - 3292 метри. Мозамбіцька протока відіграє важливе значення в міжнародних торгівельних морських шляхах, і займає . . . . .

Мадагаскар

Мадагаскар — острів у Індійському океані, знаходиться на відстані бл. 400 км від Африки. Його площа — бл. 587 тис. км2, протяжність з півночі на південь — 1600 км. Є четвертим за розмірами островом земної кулі (після Гренландії, Нової Гвінеї і Калімантану). Велика частина ост­рова — плато з вулканічними масивами (висотою до 2876 м, г. Марумукутру). Нерідкі землетруси, багато теплих джерел. Східний берег оточений дюнами, за якими тягнуться лагуни; вздовж західних берегів — ко­ралові рифи. Клімат тропічний і екваторіально-мусонний. Середні міся­чні температури від 13 до 30 °С. Опадів від 400 до 3000 мм на рік.