савана

Баобаб

Баобаб10 цікавих фактів про баобаб

Баобаби - це унікальні дерева, справжні велетні саван та рідколісь Африки, однак їх ареал не обмежується лише саванами. Наприклад їх можна зустріти навіть у перемінно-вологому кліматі континенту. Однак в останні кількасот років кількість баобабів на материку зменшилася. Тут не лише винна людина і її діяльність. Більшість експертів сходяться на думці, що причиною гибелі баобабів є все ті ж кліматичні зміни, до яких ці дерева пристосуватися наразі не можуть. Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих фактів про баобаби.
 
1. Баобаби - це одні із найтовстіших дерев у світі. Товщина їхнього стовбура може досягати в обхваті до 40 метрів. Найтовстіших бабаб має обхват 44 метри, і росте він на півночі Замбії.
 
2. Баобаби - справжні довгожителі рослинного світу. Вони живуть в середньому від 1000 до 3000 років, однак є й дерева які живуть понад 5500 років, як приміром найстарвший офіційно визнаний баобаб на Землі (Сенегал).
 
3. Визначити вік дерева баобаба досить складно, адже це дерево не має річних кілець в силу власної анатолічної будови. Найкращий спосіб з'ясувати його вік - враховувати умови зростання деревини і за допомогою діаметра стовбура вирахувати його . . . . .

 

Вулкан Нгоронгоро

Згаслий щитовидний вулкан Нгоронгоро висотою до 2338 м знахо­диться на півночі Танзанії, біля західного краю Зони Розломів, на кордоні з Кенією. Круті обриви стін кратера межують з просторими долинами, покритими травою і чагарником.

Резерват, що розкинувся навколо кра­тера Нгоронгоро, охоплює площу бл. 800 тис. га, його значення підвищи­лося після того, як він отримав офіційний статус Міжнародної охоронної зони і біосферного заповідника. Колись ця область була частиною тепе­рішнього національного парку Серенгеті, однак як резерват вона вико­нує два основних задання — збереження природних ресурсів регіону, а також захист інтересів і традиційного способу життя місцевого племені масаї, яке випасає тут стада великої рогатої худоби, овець і кіз.