Вулкан Нгоронгоро

Згаслий щитовидний вулкан Нгоронгоро висотою до 2338 м знахо­диться на півночі Танзанії, біля західного краю Зони Розломів, на кордоні з Кенією. Круті обриви стін кратера межують з просторими долинами, покритими травою і чагарником.

Резерват, що розкинувся навколо кра­тера Нгоронгоро, охоплює площу бл. 800 тис. га, його значення підвищи­лося після того, як він отримав офіційний статус Міжнародної охоронної зони і біосферного заповідника. Колись ця область була частиною тепе­рішнього національного парку Серенгеті, однак як резерват вона вико­нує два основних задання — збереження природних ресурсів регіону, а також захист інтересів і традиційного способу життя місцевого племені масаї, яке випасає тут стада великої рогатої худоби, овець і кіз.

Центром резервату є кальдера Нгоронгоро — одна з найбільших кальдер у світі: її довжина 22 км, глибина від 970 до 1800 м, а загальна площа 264 км2. У південно-західній частині знаходяться два зруйнованих кратери, один з яких заповнений озером Магаді-Нгоронгоро. Савана годує безліч різно­манітних травоїдних тварин, особливо у сухий сезон, коли їжі тут виста­чає для більш як 2 млн травоїдних різних розмірів.

Список тварин цього регіону читається як каталог африканської фауни і включає гну, зебру, газелей Гранта і Томсона, буйвола, канну і бородавочника, жирафа, сло­на і дворогого носорога. Більшість цих тварин кочує по просторах Сере­нгеті, тим часом як інші, такі як бегемот, живуть поблизу озер і боліт. Там, де багато здобичі, є і хижаки; резерват Нгоронгоро підтримує попу­ляцію лева, плямистої гієни, шакала, гепарда, леопарда і сервала.

Розділ сайту: