Найнебезпечніший птах у світі

Казуар

Казуар – найнебезпечніший птах в світі

Така тварина дійсно існує, і це не жарт. У 2004 році цей птах, схожий на суміш ему з індиком, потрапив до Книги рекордів Гіннесса. Знайомтеся, казуар – найнебезпечніший птах в світі. У перекладі з папуаського kasu weri - "рогата голова". Це й не дивно: по-перше, голова казуара і справді рогата — її прикрашає кістяний гребінь, а по-друге, водиться цей птах виключно у Новій Гвінеї та на північному сході Австралії. Та й то не скрізь, а лише у тропічних лісах. Місцеві мешканці завжди оминали казуарів і намагалися не мати із ними ніяких справ. Однак деякі відважні австралійські аборигени були настільки хоробрими, що споконвіку не боялися підходити до казуарів, то шанували цих птахів. Вони вважали їх священними. Інші ж племена полювали на них заради їхнього дуже смачного м'яса і пухнастого чорного пір'я. Навіть стрижні казуарів мали своє практичне використання: їх одягали в губи і ніс, пазурі служили наконечниками стріл, а з міцних кісток ніг робили знаряддя праці.
 
Загалом, користі від птахів у побуті (як це не прикро) було дуже багато. Вони цінувалися не тільки у папуасів, а й у жителів материка. Торгівля казуарами між аборигенами та мореплавцями з Південної Азії процвітала. Як папуаси не боялися цих хижих птахів? Просто вони полювали на виключно молодих особин, яких приносили на узбережжя, обмінюючи на всілякі блага цивілізації. Один казуар коштував вісім свиней.
 
Але чим небезпечні ці птахи? Для початку уявіть габарити дорослої особини: 1,5-1,8 метри заввишки (а деякі примудряються досягати 2 м!) і масою 60 кілограмів. Це найбільші птахи в Австралії і другі після страуса за величиною у світі. На сильних ногах казуарів 12-сантиметрові пазурі, гострі, як ножі. Ними вони й атакують супротивника. Але й це не найстрашніше. Найгіршим є те, що казуари вкрай агресивні.
 
Незважаючи на те, що кащуари ведуть дуже потайливий спосіб життя і мешкають вище 1000 метрів над рівнем моря, і глибоко в лісах. Такого птаха, який звик до спокою, краще не тривожити потривожити. Про це знали навіть американські та австралійські солдати за часів Другої світової війни. Їм навіть проводили інструктаж як уникати контакту з войовничими птахами.
 
Невдоволені птахи злопам'ятні і дуже уразливі. Особливо небезпечні поранені та загнані особини. Вони розбігаються і нещадно переслідують свого супротивника зі швидкістю 50 км/год, легко перестрибуючи 1,5-метрові паркани (а якщо треба — добре пливуть!), завдаючи небезпечних і часом смертельних ран. Один удар лапи цієї істоти здатний зламати людські кістки, а пазурі - пронизати легені і перерізати горло. Недарма в 2004 році казуар потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найнебезпечніший птах у світі.