Пустеля Атакама

Атакама — пустеля на півночі Чилі, в Південній Америці, вздовж берега Тихого океану, між 22—27° пд. ш. Найбільш аридна область світу; середньорічна кількість опадів коливається від 10 до 50 мм на рік. Є райони, де опади не були зареєстровані жодного разу.

Пустеля являє собою велике нагір'я, що підіймається від 300 м на узбережжі Тихого океану до 2500 м біля підніжжя Анд. Клімат екстраординарний, дати загальну характеристику важко. Вважається, що загалом клімат Атака­ми тропічний, пасатний, відносно прохолодний. У прибережній зоні — холодна пустеля з частими туманами. З просуванням у глиб материка температура підвищується, тумани зникають, спостерігаються добові амплітуди у 40 °С.

Основним поверхневим джерелом води служить неве­лика р. Лоа, що стікає з Анд у Тихий океан. На великих просторах узбе­режжя рослинність практично відсутня. Лише подекуди виростають тра­в'янисті рослини — тілландсії.

Тваринний світ бідний; зустрічаються дрі­бні гризуни, ящірки і змії, а також птахи з сімейства вівсянкових, тира­нових, пічників. До західної частини Атаками приурочені поклади зна­менитої чилійської селітри. Вони займають площу шириною від 16 до 80 км, а товщина пластів коливається від кількох сантиметрів до кількох метрів. Є великі родовища мідних руд (Чукікамата, Сальвадор), кухон­ної солі, бури.

==========
Проектные работы выполняются командой архитекторов и конструкторов, работающих в сфере малоэтажного строительства. Каждый проект индивидуален, но любому из нас хотелось бы заранее знать примерную смету работ, затрат на разработку проекта. Стоимость разработки дизайн-проекта фасадов дома можете узнать у нас, приблизительную смету можете посчитать сами с помощью нашей программы.

Розділ сайту: