Польща

Вісла - головна річка Польщі

ВіслаГОЛОВНА РІЧКА ПОЛЬЩІ 

Як Україну не можна уявити без Дніпра, так і Польщу неможливо уявити без Вісли, адже точнісінько так само як і наш славетний Дніпро ділить Україну посередині на дві частини - Лівобережну та Правобережну, так і Польщу ділить Вісла так само. Але якщо Дніпро тече з півночі на південь, то Вісла - навпаки - з півдня на північ. Саме тому розташування правого і лівого берегів Вісли не такі як в нас. Наприклад якби в Польщі існували б такі терміни, як "Правобережна Польща" чи "Лівобережна Польща", то правобережжя її межувало б з українським "Правобережжям", але вже нашого Дніпра.

Вісла є не лише найдовшою, але й найповноводнішою річкою Польщі. Про неї можна говорити дуже багато не лише в плані географії, але й історії теж, адже саме на берегах Вісли творилася польська історія та формувалася державність Польщі від найдавніших часів.

Важливі факти про Віслу:
 Загальна довжина . . . . .

Польща

Польща, Республіка Польща — держава в Європі, в басейні Вісли і Одри, на півночі омивається Балтійським морем. Площа 312,7 тис. км2. Населення 38,6 млн людей (2002), понад 98 % — поляки. Міське насе­лення 62,1 % (1993). Офіційна мова — польська. Віруючі переважно ка­толики. Адміністративно-територіальний поділ: 49 воєводств. Столиця — Варшава. З 1989 р. глава держави — президент. Вищий законодавчий орган — двопалатні Національні збори (сейм і сенат).

Бл. 2/3 території на півночі і в центрі країни займає Польська низо­вина. На півночі — Балтійська гряда, на півдні і південному сході — Малопольська і Люблінська височини, вздовж південного кордону — Карпати (вища точка 2499 м, г. Риси в Татрах) і Судети. Клімат помірний з рисами континентального. Середні температури січня від -1 до -5 °С (в горах до -8 °С), липня 17—19 °С (в горах до 10 °С). Опадів на рівнинах 500—600 мм, в горах місцями понад 1000 мм на рік. Густа річкова мере­жа. Основні річки — Вісла, Одра. Озера переважно на півночі. Під лісом 27,6 % території. Національні парки — Біловезький (в західній частині Біловезької пущі), Татранський, Пенінський та інші.