Глуха кропива біла
Опубліковано admin вт, 23 вересня 2014р.Глуха кропива біла — Lamium album L.
Родина губоцвіті — Labiatae
Як виглядає? Багаторічна трав’яниста рослина ЗО—60 см заввишки, з довгими підземними пагонами і негіллястими чотиригранними, спрямованими догори стеблами. Вся рослина пухнаста від притиснутих до стебла волосків. Листки супротивні, серцевидно-овальні, черешкові, пилчасті, нагадують листки кропиви, але не жалять. Квітки розміщені кільцями в пазухах листків, великі, білі, двогубі, пахнуть медом. Цвіте з травня до осені.
Де росте? В Західних і Правобережних районах території УРСР — розсіяно. Компактними масивами росте в садах, у затінку коло жител і тинів, на засмічених місцях, а також серед чагарників і в лісах.
Що й коли збирають? Віночки квіток, висмикуючи їх з чашечок, а також листки, під час цвітіння рослини.
Коли застосовують? При золотусі, кропив’янці, екземі, фурункульозі, висипаннях на тілі, для очищення крові і для лікування ран; при недокрів’ї у молодих людей; при хронічних катарах сечових шляхів (уретрити, цистити, пієліти, нефрити) та при пухлинах селезінки у хворих на малярію; при розладі нервової системи і геморої, хворобах легень (бронхітах), горла та матки, як кровоспинний засіб. Квітки діють протизапально, в’яжуть і тонізують нервову систему.