гречка посівна

Гречка посівна

Гречка посівна — Fagopyrum sagittatum СіІіb.

Родина гречкові — Роlygonaceae

Гречка посівна — Fagopyrum sagittatum СіІіb.Як виглядає? Однорічна трав’яниста рослина 15—70 см заввишки. Стебло майже голе, пряме, у верхній частині гіл­лясте, червонясте або зелене. Листки чергові, трикутні або яйцевидні, з серцевидною або стрілковидиою основою, на верхівці загострені; нижні — довгочерешкові, верхні — си­дячі з розтрубами. Квітки запашні, зібрані в щитковидні грона. Приквітки рожеві, червоні або білі, п’ятироздільні з яйцевидними частками. Плід — тригранний коричневий го­рішок. Рослина медоносна. Цвіте в липні, дозріває в серпні.

Де росте? Висівається як польова культура по всій тери­торії УРСР.

Що збирають? Розцвілі верхівки — для виробництва глі­козиду рутину [1], близького до вітаміну Р, який ущільнює стінки кровоносних судин і зменшує їх ламкість, а також барвного глікозиду рутину — оксифлавону, близького до цит­рину, кверцитрину та ізокверцитрину.'

Коли застосовують? Як дієтичний засіб — з борошна і круп, завдяки великому в них вмісту білків, крохмалю (67%), вітамінів Ві і В2, заліза, кальцію, фосфору, цитрино­вої та яблучної кислот, приготовляють поживні страви.