Івана купала

Прогноз погоди по Рівненській області на 7-10 липня 2023 року

Погода РівнеПрогноз погоди на 7-10 липня:

7 липня ще пройдуть короткочасні дощі, а з 8 липня опади припиняться.

07 липня:  Мінлива хмарність, короткочасний дощ, гроза, вдень місцями град. Вночі та вранці слабкий туман. Вітер південно-західний, 7-12 м/с, місцями шквали 15-20м/с.  Температура вночі 13-18º,  вдень 21-26º.

08 липня: Мінлива хмарність. Без опадів. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 9-14º, вдень . . . . .

 

Прогноз погоди на 7-9 липня 2020 року по місту Рівне та Рівненській області

прогноз погоди ровноПрогноз погоди 7-9 липня

Найближчими днями очікується зниження температури

7 липня: Хмарно з проясненнями. Значний дощ, гроза, місцями слабкий град. Вітер північно-західний, 7-12 м/с, місцями шквали 15-20 м/с. Температура вночі та вдень 15-20° тепла.
Атмосферний тиск буде інтенсивно  рости.

8 липня: Мінлива хмарність. Без істотних опадів. Вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 8-13° тепла, вдень

Івана Купала, та про що потрібно пам'ятати при святкуванні

Івана Купала

Івана Купала

    7 липня, з давніх-давен на нашій землі відзначається свято Івана Купала, яке тісно пов’язане із різноманітними народними традиціями, фольклором. В ніч з 6 на 7 липня у багатьох регіонах нашої країни відбувається святкування, проходить воно на березі річки, молодь веселиться, перестрибує через вогнище. Подібні розваги та ще безліч інших побутових ситуацій змушують замислитися про небезпеку термічних опіків, які може отримати будь-хто. Тож слід знати, як надавати першу допомогу постраждалим у таких ситуаціях.

Якщо опік все ж трапився, слід виконати наступні дії:

-Усунути джерело опіку. Зробити це треба якнайшвидше: якщо, наприклад, на людині горить одяг, слід його спробувати швидко зняти, якщо це можливо без ушкодження вогнем інших ділянок тіла, або накинути на постраждалого ковдру, шматок тканини, щоб перекрити доступ кисню до полум’я. Також палаючу людину можна . . . . .

 

7 липня - свято Івана Купала

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято молоді – Купало або Купайло, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято.

Йдеться про народження Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня, або 24 червня за старим календарем. Після поширення християнства давнє народне свято Купала в результаті «християнського нашарування» почало називатися святом Івана Купала, а в окремих місцевостях побутували навіть такі назви, як Іванець, на Буковині – Іван Лопушник.

Але народна пам’ять зберегла Купальську обрядовість та пісні, які, як гаївки та колядки, належать до найдавніших часів, до первісних поезій та ритуалів на честь життєподателя – Сонця. Звичайно, багато чого було втрачено за останнє століття, коли йшла відверта боротьба з національними традиціями і народними обрядами.