Національний парк

Національний парк Секвойя

Національний парк Секвойя знаходиться приблизно в 130 км. по шосе від Фресно, в Центральній Каліфорнії, а національний парк Редвуд - у прибережній зоні між містами Кресент-Сіті і Юрика; мальовниче приморське шосе йде уздовж самого краю парку.

   В даний час вічнозелена секвойя росте лише на вузькій смужці прибережної землі між горами Кламат в Південному Орегоні і затокою Монтерей в Північній Каліфорнії, а гігантська секвойя прикрашає схили гір Сьєрра-Невада. Кращі зразки вічнозеленої секвої ростуть в національному парку Редвуд на півночі каліфорнійського узбережжя, а найбільші гігантські секвої знаходяться в національному парку Секвойя в Центральній Каліфорнії.

Національний парк "Зайон" в штаті Юта

Багато тисячоліть тому струмок петляв по м'яких молодих породах плато, пробираючись на південь. Земля піднімалася, і потік став пробивати собі дорогу, стесуючи породу частками гравію і піску, вимитими вище за течією. У результаті утворився каньйон Зайон - звивиста ущелина, що місцями досягає глибини 762 м, її прорізає піщаник Навахо до лежить нижче більш древнього вапняку Кайбаб. У той же час сформувалися й інші каньйони й ущелини, але каньйон Зайон на річці Верджинія завжди привертав найбільшу увагу.
  Він був відкритий мормонами, які дали йому ім'я Зайон (Сіон), в 1860-х роках, але досліджено тільки в 1872 році. У 1919 році територія навколо каньйону площею 383 кв.км. оголошена національним парком; в 1956 році вона збільшилася до 596 кв.км. Національний парк Зайон являє собою вражаючу колекцію скельних формацій, вирізаних головним чином з основної місцевої породи - пісковика Навахо. Приголомшливе враження справляють високі скелі, похмурі брили і глибокі прірви парку, що переливаються всіма відтінками від полум'яно-червоного до ніжно-рожевого. Як і в Гранд-Каньйон, сонце та пори року грають квітами в парку Зайон, постійно їх видозмінюючи.
    Зайон по праву пишається безліччю разючих природних визначних пам'яток.