NASA

Небезпека нового астероїда для Землі

Дослідники NASA, які використовують у своїй роботі 70-метровий радар, розташований в Каліфорнії, висловили свої побоювання щодо астероїда діаметром 2 кілометри, який 23 грудня повинен розминутися з нашою планетою.

На думку астрономів, цей астероїд є «пріоритетним» у переліку небесних тіл, які загрожують нашій планеті зіткненням, оскільки «пряме попадання» цього гіганта здатне вмить зруйнувати цілий континент.

Як вважають вчені, гігантська скеля, яка має позначення 2003 SD220, на цей раз все-таки повинна пролетіти повз, проте, згідно з даними наукового порталу Idea Girl Severe Storm Predictions, тяжіння цього астероїда буде достатнім для того, щоб привести до катастрофічних наслідків.

За інформацією іншого джерела, наближення 2003 SD220 може призвести до підвищеної вулканічної активності, а також спровокувати цілий ряд землетрусів 2 січня, наслідком яких стане загибель мільйонів людей.

При цьому командою фахівців NASA і співробітниками обсерваторії Аресібо в Пуерто-Ріко продовжується ведення радіолокаційних спостережень за мега-астероїдом. За словами вчених, 2003 SD220 є лише одним з 17 найбільш небезпечних для земної кулі астероїдів.

NASA пропонує освоювати атмосферу Венери

Протягом багатьох десятиліть концепція освоєння космічного простору передбачала використовувати Місяць і Марс, як стартові майданчики для подальшої експансії людини. Венеру відкидали  у плані можливого майданчика для висадки людини в найближчому майбутньому. Це цілком логічно, адже температура на поверхні Венери складає близько 500 градусів Цельсія, а тиск - 92 атмосфери. Проте представники одного з підрозділів NASA Дейл Арні та Кріс Джонс запропонували розпочати освоєння Венери. Вони оприлюднили концепцію нової місії, яка отримала назву High Altitude Venus Operational Concept (HAVOC). Основна мета - почати освоєння верхніх шарів атмосфери Венери (висота близько 50 кілометрів), де тиск рівний всього одній земній атмосфері, та й температура далеко не така висока, як на поверхні - «всього» 75 градусів Цельсія. Це тільки на 17 градусів вище, ніж максимальний показник, зафіксований на Землі. Для порівняння, на Марсі середня температура становить -63 градуси. Основною перевагою Венери перед Марсом є підвищений рівень сонячного випромінювання, який можна використовувати для отримання енергії (фотоелементи тут зможуть отримувати в 240 разів більше енергії, ніж на Марсі). Крім того, на висоті в 50 кілометрів радіоактивний фон приблизно такий же, як і в Канаді.

На думку авторів ідеї, умови у верхніх шарах атмосфери Венери більш земні, якщо так можна висловитися, ніж умови, що панують на Марсі.

Більш того . . . . .