правила поведінки на водоймах

Про що потрібно пам'ятати, щоб уникнути трагедії на воді

Про що потрібно пам'ятати, щоб уникнути трагедії на воді

Сонце, повітря та вода – наші найкращі друзі.

Проте вода не прощає легковажного ставлення до неї, вона може забрати найдорожче — життя.

З початку року станом на 13.07.2018 на водних об’єктах Рівненської області загинуло 16 осіб, з них одна дитина, врятовано 28 людей. За аналогічний період минулого року загинуло 26 осіб, з них 2 дітей. Основна причина втоплень – купання в невизначених місцях, порушення правил поведінки на воді, купання в нетверезому стані, відсутність контролю за дітьми з боку батьків.

Перед тим, як піти купатися, відпочиваючі мають знати елементарні правила безпеки:

  • купатись потрібно лише у спеціально відведених та облаштованих місцях;
  • купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;
  • краще купатися кілька разів по 15-20 хв., а в перервах пограти в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон;
  • якщо Вас захопило течією, не намагайтеся . . . . .
  •  

У місцях масового відпочинку громадян біля водойм рятувальники проводять роз’яснювальну роботу

Щоб запобігти трагедіям на водоймах, навчити громадян правильно та швидко діяти у екстремальних умовах, нагадати їм правила безпеки життєдіяльності, співробітники підрозділів ГУ ДСНС України у Рівненській області проводять масово-роз’яснювальну роботу щодо безпечного поводження людей на водних об’єктах.

Так, 4 червня на території Млинівського пляжу на березі річки Ікви рятувальники районного сектору ГУ ДСНС розповіли відпочиваючим правила безпечної поведінки під час перебування на водних об’єктах. Зокрема, дітям нагадали про заборону ходити на річку без батьків та пустувати у воді, а дорослим - не купатися і не стрибати у незнайомих місцях, не заходити у воду після вживання спиртних напоїв, не купатися наодинці, адже у випадку непередбачуваної ситуації може знадобитися допомога сторонньої людини. Хто ще невпевнено тримається на воді, застерегли працівники ДСНС,  нехай одягають рятувальні жилети. Після цього рятувальники . . . . .