масляна

Прогноз погоди на 13 - 15 лютого 2018 року

Погода РівнеЗбережеться погода з помірними морозами.

13 лютого:   Хмарно з проясненнями, місцями невеликий сніг. Вночі та вранці місцями туман. На дорогах ожеледиця. Вітер північний, 3-8м/с. Температура повітря  вночі 5-10º морозу, 0-5º морозу.
Атмосферний тиск буде рости.                                                   

14 лютого:  Хмарно з проясненнями,  місцями невеликий сніг. На дорогах ожеледиця. Вітер південно-східний, 7-12м/с. Температура повітря вночі  5-10º морозу, вдень . . . . .

Масляна у цьому, 2015 році, розпочалася 16 лютого

Як відомо, Масляна не має фіксованої дати, вона залежить від найголовнішого християнського свята — Великодня.

За 7 тижнів до Великодня, який цьогоріч святкується 12 квітня, починається Великий піст — з 23 лютого по 11 квітня. А ще за тиждень до цього проходить Сирна Седмиця (Масниця). Таким чином, Масляна-2015 розпочнеться 16 лютого і триватиме до 22 лютого.

Масляна має й інші назви: Масниця, Колодій, Сиропусний тиждень, Бабський тиждень. Це свято походить від старовинного язичницького свята проводів зими, що зберігалося після прийняття християнства. Це останній, напередодні Великого посту, тиждень коли можна було справляти весілля.

За релігійними особливостями, Сиропусний тиждень складається з трьох частин: зустріч у понеділок, кульмінаційна точка або «перелом» у «широкий четвер» і «прощена неділя». На Сирному тижні немає посту в середу й п'ятницю, кожен день можна вживати молоко, яйця і рибу, але м'яса вже не їдять. Сирна Седмиця завершиться Прощеною неділею. Цього дня в церкві здійснюється чин прощення, коли духовенство та парафіяни взаємно просять прощення одне в одного, щоб вступити у Великий піст з чистою душею.

У народі Масляна завжди супроводжується гучними народними гуляннями, веселими піснями, танцями, іграми, ярмарками, ситними частуваннями, приготуванням млинців і вареників. Завершується свято обрядовим спалюванням опудала Зими, а разом із ним — символічним прощанням зі старим, роком, що зжив себе, і звільненням місця для прийдешньої весни і оновлення.

Млинці до масляної

Масляна, в першу чергу асоціюється з млинцями. Отож спробуємо і ми долучитися до цього дійства. Декілька рецептів млинців не завадять.
отже:

Рецепт дріжджевих млинців (класика «млинцевого» жанру)

Інгредієнти: 400 г пшеничного борошна, 2-3 ст. молока, 2 яйця, 2 ст. л. вершкового масла, 20 г дріжджів, 1 ч. л. цукру, щіпка солі.

Приготування. Підігрійте трішки молока, розведіть в ньому дріжджі, додайте цукор, сіль, яйця, вершкове масло, добре розмішайте. Всипте пшеничне борошно, розмішайте.

Масляна

МаслянаВ 2013 році Масляна припадає на 11-17 березня.

Масляна - це останній тиждень перед Великим постом.
           Головною їжею на Масляну є вареники з сиром і сметаною, але й гречані млинці на маслі або на смальці смажені - теж обрядова їжа в ці дні на Україні. Такі млинці або щось подібне печуть і інші слов'янські народи. Цей звичай ведеться здавен-давен, бовже в св.Письмі слов'янською мовою цар Давид народові "даяша на млину сковородному".
          У народі Масляну дуже любили, адже святкування з іграми й піснями тривало цілий тиждень. А які вареники з сиром та млинці готували в цей час! На Масляну влаштовували ігри , гойдалки, каруселі, каталися на ковзанах, діти гралися в сніжки. Багато пісень та жартів супроводжували цей тиждень. Останній день Масниці - це прощена неділя. У цей день треба було тричі сказати :"Прости мені", на що мала бути відповідь : "Хай Бог простить", тобто людина не брала на себе ролі судді, не мала вирішувати, чи прощати, чи ні.

          За різноманітними забавами та обрядами ...