хуртовини (завірюхи)

Лісове господарство

       Лісове господарство – це галузь економіки, яка здійснює вивчення відтворення і вирощування лісів, охорону їх від пожеж, шкідників та хвороб. Відомий тісний зв'язок біосфери, однією із складових якої є ліс, із всією кліматичною системою і погодними умовами. Зміна лісового покриву, в свою чергу, відображується на кліматі, оскільки ліс відповідальний за газовий обмін, а саме, за вуглеводний і кисневий цикли.

       Сильні морози в зимовий період створюють загрозу вимерзання дерев і посадок в лісах, розсадниках і районах полезахисного лісорозведення, ускладнюють збереження посадочного матеріалу. Заморозки пагубно відображаються на сходах і лісовому підрості до 2…3 років, можуть пошкодити дерева у період цвітіння та утворення насіння, значно ускладнивши роботи з відтворення лісу.

       Рясні дощі, снігопади, хуртовини ускладнюють догляд за лісом, а іноді викликають припинення подібних робіт.

       Серйозну небезпеку для незахищеного від вітру лісу (особливо по мірі росту і старіння дерев) представляють .....

Стихійні метеорологічні явища, пов’язані з вітром.

Вітер До небезпечних стихійних явищ відносяться: вітер і шквали – максимальна швидкість 25 м·с-1 і більше, на високогір’ї Карпат та в гірських районах Криму (Плай, Пожежевська, Ай-Петрі, Ангарський перевал) - 40 м·с-1 і більше. На Україні сильний вітер спостерігається головним чином в холодний період року з максимумом в січні (23%), майже така ж його повторюваність ранньою весною (22%) і пізньою осінню (19%). Сильний вітер, піднімаючи в повітря пил і сніг, збільшує навантаження на проводи, висотні споруди, погіршує видимість і тим самим ускладнює рух транспорту. При сильному вітрі відбувається інтенсивне випаровування, що різко знижує вологість ґрунту. Певних закономірностей в просторовому розподілі шквалонебезпечних ситуацій для території України не виявлено, хоча вони можуть створюватися майже щорічно (імовірність 77%). Шквали часто призводять до катастрофічних наслідків, які завдають збитків насамперед сільськогосподарському виробництву та спричиняють полягання зернових посівів, поломку дерев, іноді руйнують споруди і обривають лінії електропередач, призупиняють будівельні роботи. Наприклад,