смерч

Смерч

СмерчСМЕРЧ

сильний атмосферний вихор, вертикальна вісь якого тягнеться до землі від основи грозової хмари. Колір його міняється від сірого до чорного.
Смерч зароджується на висотах до 1000 м над поверхнею. Деякі з них так і не досягають землі, інші можуть торкнутися її і знову піднятися. Смерчі переважно пов'язані з грозовими хмарами, з яких на землю випадає град, і можуть виникати групами по два і більше. У цьому випадку першим утворюється більш могутній смерч, а потім ще один або трохи більше слабких вихорів. Для формування смерчу в повітряній масі необхідний різкий контраст температури, вологості, густини і параметрів повітряних потоків.
У 70% випадків смерчі утворюються в секторі теплого циклона в 50-100 км попереду холодного фронту; в 20% випадків поблизу точки оклюзії; в 5% випадків попереду теплого фронту, але не більше 100 км; в 5% випадків - в загальній масі повітря.
Хоча багато якісних властивостей смерчів до дійсного часу зрозумілі, точна наукова теорія, що дозволяє шляхом математичних розрахунків прогнозувати їхні . . . . .

Смерчі та шквали

Зараз дуже багато інформації в інтернеті з приводу зміни погоди, появи смерчів і тому подібне. Але це не тільки зараз відбувається, бувало таке і раніше. Знайшов цікаву інформацію з архіву Рівненського ЦГМ за 1984 рік. 
(Нажаль не збереглися дані хто саме з синоптиків складав даний опис).
Фото сканую, опис публікую мовою оригіналу.

Хочу сказати Диск GOOGLE на якому зберігалась інформація виглядав трохи зовсім по іншому, ось так ;-)

     

а на другому фото масив інформації ))) Для зручності його читання я його, так би мовити, оцифрував. На початку опису відвідаємо . . . . .

Смерч у Костополі наробив лиха. 22 вересня 2014 року

          Після тривалої досить теплої та посушливої погоди, яка зберігалася впродовж двох декад вересня, атмосферний фронт, що 22 вересня переміщувався територією області виявився аж надто активним. В другій половині дня по всій території області гуркотіли грози, пройшли зливові дощі від помірних до сильних, зривався вітер до 15-20 м/с. Та найбільшу активність атмосферний фронт проявив на південній околиці міста Костопіль. Саме тут, в зоні потужних купчасто-дощових хмар, висота яких досягала 13 км, значної нестійкості атмосфери, високої вологоємності зародився вертикальний вихор, який називається смерч.

     Смерч на території України відноситься до найнебезпечніших стихійних атмосферних явищ. Процес його утворення . . . . .

Сторінки