ураган

Всі урагани 2017 року в одній моделі

 

Нова симуляція, створена студією візуалізації NASA, демострує чотирі місяці атмосферної активності в двоххвилинному кліпі, нагадуючи про те, яким ураганним було цьогорічне літо.

На Австралію обрушився ураган

На австралійське місто Брісбен обрушився найсильніший за 30 років ураган. У місті йшли проливний дощі і град, швидкість вітру досягала 140 кілометрів на годину

Ураган зривав дахи і розбивав вікна висотних будівель. У місті не працює громадський транспорт.

За півгодини випадала майже місячна норма опадів, через що машини на затоплених вулицях опинилися майже повністю зануреними у воду.

Розірвані лінії електропередачі . . . . . 

Смерч у Костополі наробив лиха. 22 вересня 2014 року

          Після тривалої досить теплої та посушливої погоди, яка зберігалася впродовж двох декад вересня, атмосферний фронт, що 22 вересня переміщувався територією області виявився аж надто активним. В другій половині дня по всій території області гуркотіли грози, пройшли зливові дощі від помірних до сильних, зривався вітер до 15-20 м/с. Та найбільшу активність атмосферний фронт проявив на південній околиці міста Костопіль. Саме тут, в зоні потужних купчасто-дощових хмар, висота яких досягала 13 км, значної нестійкості атмосфери, високої вологоємності зародився вертикальний вихор, який називається смерч.

     Смерч на території України відноситься до найнебезпечніших стихійних атмосферних явищ. Процес його утворення . . . . .

Ураган

Ураган - це вітер, який дме зі швидкістю понад 32 метрів на секунду тривалий час. Його ще називають тайфуном - вихор із зниженим атмосферним тиском всередині. Дуже часто ураганами називають і тропічні циклони, особливо в Північній і Південній Америці. Вважають, що шторм переходить в ураган при швидкості вітру більше 120 кілометрів на годину, а при швидкості 180 кілометрів на годину ураган називають сильним ураганом. Найнебезпечніші з ураганів ті, які утворюються неподалік від узбережжя. Вони не тільки змітають на своєму шляху все, але і обрушують на берег величезні хвилі.

Цікаво, що в Америці тайфунам прийнято давати жіночі імена, причому в алфавітному порядку, починаючи з літери «А». Але кожен рік імена починають давати заново.
Як утворюються урагани?