Японія

Тихоокеанський острів Хасіма

ХасімаХасіма - це тихоокеанський острів у Східно-Китайському морі, приблизно за 15 кілометрів на південний захід від міста Нагасакі. Належить Японії.
     До того, як острів був заселений на початку XIX століття (у зв'язку з виявленням на ньому вугілля), він являв собою просто уламок скелі, злегка порослий зеленню, на якому гніздилися морські птахи, і який іноді використовувався як тимчасовий притулок рибалками з Нагасакі та із сусіднього острова Такасіма. Острів заселили в 1810 році, коли там знайшли кам'яне вугілля. Спочатку це була просто скеля в морі та невеликий острів.
     У найбільш населені роки своєї історії на острові було 30 великих корпусів житлових будинків, 25 магазинів, школа, два плавальні басейни, дві лікарні та цвинтар. Протягом 50 років острів був одним із найбільш густонаселених місць на Землі. На його території площею 6,3 га мешкало 5259 осіб, а густота населення становила . . . . .

 

Японія

Японія (япон. Ніппон, Ніхон) — держава у Східній Азії, що знахо­диться на островах (Хоккайдо, Хонсю, Кюсю, Сікоку, арх. Рюкю, всього бл. 4 тис.), які омиваються Тихим океаном, Японським, Охотським і Східнокитайським морями. Площа 377,8 тис. км2. Населення 127,2 млн людей (2003); японців 99,4 %. Міське населення 79 % (1998). Офіційна мова — японська. Більшість віруючих — буддисти і синтоїсти. Адміністра­тивно-територіальний поділ: 9 областей, що об'єднують 44 префектури; столичний округ і 2 міські префектури. Столиця — Токіо. Японія — кон­ституційна монархія. Глава держави — імператор. Законодавчий орган — двопалатний парламент (Палата радників і Палата представників).

Рельєф переважно гірський. Численні діючі і згаслі вулкани, в т. ч. вища точка Японії — вулкан Фудзіяма (на о. Хонсю, 3776 м). Часто бува­ють землетруси. На Тихоокеанське узбережжя іноді обрушуються цуна­мі. Клімат субтропічний мусонний, на півночі помірний, на півдні тропі­чний. Середні температури січня від-5 °С на о. Хоккайдо до 16 °С на арх. Рюкю, липня відповідно від 22 до 28 °С. Опадів на більшій частині країни 1700—2000, на півдні до 4000 мм на рік, восени часто бувають тайфуни. Річки короткі, багатоводні. Велике оз. Біва. Понад 2/3 території під ліса­ми (на Хоккайдо головним чином хвойні, південніше — субтропічні віч­нозелені) і чагарниками. Численні національні парки (в т. ч. Бандай-Асахі, Нікко, Сето-Найкай, Сікоцу-Тоя, Фудзі-Хаконе-Ідзу, підводні парки на мілководдях), заповідники, резервати.

Крижаний рекорд світу

6 УАЕ, Українська антарктична станція "Академік Вернадський" - 2002 рікУ Сонячній системі найхолоднішим місцем є єдиний супутник планети Землі – Місяць. Як відомо, за даними з інфрачервоного термометра, який був встановлений на одному з космічних апаратів Америки, температура Місяця на поверхні, зокрема в крижаних кратерах північного полюса, опускається до -249 градусів за Цельсієм.

Тим часом, міжнародним співтовариством визнано абсолютним рекордом найнижчу температуру повітря і на планеті Земля, яка склала -89,2 градуса за Цельсієм і була зафіксована в 1983 році. Ця температура є світовим рекордом. Місцем встановлення рекорду є російська станція «Схід» в Антарктиді.

Але нещодавно вчені . . . . .