гідрометеорологічна служба

19 листопада - День працівників гідрометеорологічної служби України

День працівників гідрометеорологічної служби в Україні святкується щороку 19 листопада.

Це свято встановлене Указом Президента України №208 / 2003 від 11 березня 2003 року. Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує в системі Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, грає важливу роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови. Співробітники Гідрометеослужби збирають і обробляють дані про сучасний кліматі, його змін у майбутньому, можливих коливань, прогнозування і попередження стихійних гідрометеорологічних явищ. Щоденна цілодобова робота гідрологів, метеорологів, синоптиків дає можливість заздалегідь вжити заходів до усунення можливих збитків від небезпечних явищ природи.

Гідрометеорологічна служба України налічує більше 1000 пунктів спостережень за станом атмосфери і водних об'єктів. Щорічно організації гідрометеорологічної служби країни дають близько 275 000 прогнозів і попереджень, у тому числі близько 1 500 оперативних інформацій та спеціальних доповідей; більше 7000 щоденних гідрометеорологічних бюлетенів, близько тисячі агрометбюллетеней, близько 80000 метеорологічних і 100 000 авіаметеорологічних прогнозів, близько 5000 попереджень про небезпечні і стихійні гідрометеорологічні явища. Протягом свого функціонування гідрометеорологічної службі незалежної України вдалося виростити і зберегти головне своє багатство - високоосвічених професіоналів, відданих своїй справі ентузіастів, багато з яких мають державні нагороди, відомчі відзнаки. Завдяки високій кваліфікації, енергії та любові до своєї справи більше ніж п'ять тисяч працівників всіх рівнів дає можливість державній гідрометеорологічній службі належним чином виконувати свої завдання.

Свято працівників гідрометеорологічної служби України у Рівному (Фото)


Дружний колектив
Рівненського обласного гідрометцентру
після урочистого святкування Дня працівників гідрометеорологічної служби
19 листопада 2013 року,
та декілька фото з самої урочистості у повній новині.

День працівників гідрометеорологічної служби України

Указом Президента України від 11 березня 2003 року в Україні установлено професійне свято – День працівників гідрометеорологічної служби, яке відзначається щорічно 19 листопада.

Саме ця дата є символічною для всієї гідрометеорологічної галузі України. Адже свій організаційний початок гідрологічна служба України бере саме з 19 листопада  1921 року, коли Декретом Народних Комісарів України було створено єдину Українську метеорологічну службу – Укрмет, а згодом (через 8 років) у грудні 1929 року було створено, Гідрометеорологічний комітет до складу якого увійшли всі метеорологічні та гідрологічні служби, які на  той час існували в Україні.

Сьогоденна гідрометеорологічна служба України, яку сміливо можна назвати гідрометеорологічною галуззю налічує більше тисячи гідрометеорологічних пунктів спостережень, які утворюють єдину державну гідрометеорологічну мережу України на якій працює близько 5 тисяч спеціалістів високої кваліфікації, самовідданих ентузіастів своєї справи.

Ефективність ведення господарської діяльності у різних галузях великою мірою залежить саме від своєчасного надання об'єктивної гідрометеорологічної інформації, достовірності прогнозів. Часто наша робота допомагає відвернути загрозу життю людей та запобігти матеріальним збиткам від небезпечних природних явищ.

В день нашого професійного свята бажаємо усім нам чистого безхмарного неба, спокійної роботи, матеріального благополуччя, міцного здоров’я, впевненості в завтрашньому дні. Нехай наша робота приносить нам моральне та матеріальне задоволення. А тепло та затишок рідних осель допомагають у виконанні професійних обов’язків.

Благополуччя, натхнення та нових трудових звершень !

Зроби прогноз погоди сам

Наталія Діденко"Я – такий собі маленький Гідрометцентр. Все, що мені потрібно – знання і досвід – є в моїй голові. А професійні схеми, за якими мене вчили, які я люблю, - в інтернеті. Дані радіолокаторів, супутників, аерологічні діаграми, карти, німецькі, англійські сайти – це вже не проблема", - каже Наталка Діденко.

Більше 20 років пані Наталя працювала в Укргідрометцентрі, а з 2000 року була єдиним телевізійним синоптиком в Україні. Вона досі є позаштатним консультантом NatGeo, а прогнози погоди розміщує на своїй сторінці у Facebook. Саме завдяки активності у соцмережі про талант синоптика дізналися далеко за межами вузькопрофесійного кола.

На "погоду від Наталки Діденко" підписані відомі люди, журналісти, ведучі. Аудиторії подобається, що прогнози не лише справджуються, але й завжди цікаво подані. Для ілюстрації змін природних явищ пані Наталя використовує зображення синоптичних карт, фото з супутників, діаграми і дані з радарів, встановлених в аеропортах. 

"Мене завжди це мучило – чому у нас так нецікаво подають прогноз погоди? Є купа радіостанцій, сайтів, Гідрометцентр, але всі вони передають прогноз стандартними фразами: "На Дніпропетровщині мінлива хмарність…", - говорить пані Наталя голосом радіоведучої.

Розвиток гідрометеорологічної служби в західних областях України.

Запуск шарпілоту на АМСЦ Рівне.У вересні 1939 року населення західних областей України возз’єдналося зі своїми братами - українцями. В 1940 році почалась робота з організації гідрологічних станцій у Галичі, Львові, Самборі, Стрию, Чорткові, Коломиї, Ковелі, Луцьку і Сарнах; почалося відновлення постів. Мінаков І.К. разом зі своєю дружиною Л.О.Беседіною відновили 51 пост в гірських районах в басейні Дністра, а І.К.Мінаков став начальником Стрийської станції.

У червні 1940 року вже діяла гідрологічна мережа Західної України в складі 8 станцій і 137 постів.

З березня 1940 року почалась організація мережі метеорологічних станцій. У цій роботі активну участь брали М.В.Петранівський, П.І.Янчук та інші. Було організовано 26 метеорологічних станцій і 56 дощомірних постів. Для обслуговування авіації в Дрогобичі, Луцьку, Львові, Рівному, Станіславі (зараз Івано-Франківськ) і Тернополі були організовані авіаметеорологічні станції.