Григоріанський календар

Юліанський та григоріанський календарі

деталь гробниці папи Григорія XIIIІЗ 4 ЖОВТНЯ ОДРАЗУ В 15 ЖОВТНЯ 

4 жовтня 1582 року папа Римський Григорій XIII запровадив у Римі новий реформований календар, який згодом був названий на його честь - григоріанським. 
     Будучи любителем астрономії і природи, він як і всі служителі церкви, помітили що календар Юлія Цезаря (юліанський) вже у середині XVI століття почав поступово збиватися, і утворилася зайва ціла декада. Після тривалих досліджень було з'ясовано, що календар Юлія Цезаря містив певні неточності в обрахунках, а саме у тривалості року. Вважалося що тривалість року становить 365 діб та 6 годин, однак у реальності рік був коротшим за своєю тривалістю аж на 11 хвилин. Саме ці зайві хвилин і спровокували випередження людського календаря від реального аж на 10 діб. Аби у майбутньому такої проблеми не виникало, папа Римський Григорій XIII вилучив цю зайву декаду, і щоб у майбутньому такої проблеми більше не було, він постановив останній рік кожного  століття не робити високосним, і залишати високосним лише останній рік четвертого століття. Тобто 1700, 1800 і 1900 роки не були високосними, хоча по розрахунку мали б бути саме такими. А от 2000 рік був високосним, оскільки він йшов четвертим після них. 2100, 2200 та 2300 роки теж не будуть високосними, хоча й будуть йти четвертими за розрахунком після невисокосних.  
     Після запровадження нового . . . . .
 

Календар

Календар (від лат. calendarium, букв. — боргова книжка; у Стародав ньому Римі боржники сплачували проценти в день календ — перший день місяця) — система обчислення великих проміжків часу, заснована на періодичності видимих рухів небесних тіл. Найбільш поширеним є сонячний календар, в основу якого покладено сонячний (тропічний) рік. Сучасний календар називається григоріанським (новий стиль), він був уведений папою Григорієм XIII у 1582 р. і замінив юліанський календар (старий стиль), який застосовувався з 45 р. до н. е. В юліанському кален дарі середня тривалість року в інтервалі 4 років дорівнювала 365,25 діб, що на 11 хв 14 с довше тропічного року. Довжина року в григоріанському календарі . . . . .