конвалія

Конвалія звичайна або травнева

Конвалія звичайна або травнева — Convallaria majalis L. (отруйна)

Родина лілійні — Liliaceae

конвалія звичайнаЯк виглядає? Трав’яниста багаторічна рослина з иовзким кореневищем, від якого виростають щороку квітконосні стебла 20—ЗО см заввишки. Листки піхвові, стеблообгортні, два — великі, еліптичної або овальної форми. Квітки — на' дуговидних квітконіжках, білі запашні дзвіночки з легко відогнутими зубчиками. Плід — соковита червона ягода з трьома насінинами. Цвіте у травні — червні.

Де росте? По всій території УРСР — в лісах, тінистих місцях, у заростях; у степовій зоні — лише в долинах рік.

Що збирають? Квітки, окремо квітки і листки конвалії (траву). При цьому не слід знищувати кореневищ. Сушать швидко, тонким шаром, у затінку.

Коли застосовують? При компенсованих і субкомпенсо- ваних вадах серця, при фізичному перенапруженні, при не­достатності серцевого м’яза (хронічному міокардиті) і для регуляції серцево-судинної системи (діють глікозиди кон­валятоксин і конвалозид, які не мають кумулятивної вла­стивості), а також при неврозах серця в суміші з валеріа­ною і глодом; при аритміях і екстрасистолах; під час клі­мактерію, вагітності та хвороб, що виснажують організм (астма, періодичні маткові кровотечі).