степ

Одне із семи чудес Миколаївщини

МиколаївщинаОДНЕ ІЗ СЕМИ ЧУДЕС МИКОЛАЇВЩИНИ

Вже понад 23 роки на степових просторах Миколаївщини розкинулося одне із семи чудес цього півдннноукраїнського краю, яке називається "Єланецький степ". Цей природній парк було створено в 1996 році на просторах в понад 1,6 тисяч гектарів неподалік від селища Єланець Миколаївської області.

Заповідник створений з метою збереження та відтворення степових природних комплексів Південної України. Він був організований для охорони найбільшої у Північно-Західному Причорномор'ї ділянки цілинного степу, і є першим і, поки що, єдиним степовим заповідником у Правобережній Україні. Його мета — збереження та відновлення типчаково-ковилового степу, не представленого на інших заповідних територіях України. Діє екологічна . . . . .

 

Степи - найпотужніша екосистема, яка здатна запобігти змінам клімату.

Степи - найпотужніша екосистема, яка здатна запобігти змінам клімату.
 
Диких степ - це ліс навпаки, проте його залишилось зовсім мало, не більше 1-4% і експансія на його розорювання та засаджування деревами продовжується.
 
Степ критично важливий не тільки для унікального біорізноманіття, але й для впливу на клімат.
 
Здатність зберігати вуглець - це цінна екологічна функція в сучасних кліматичних умовах. Вуглець, який виділяється як природною, так і людською діяльністю, такою як спалювання вугілля для створення електроенергії, що на виході стає парниковим газом, який накопичується в атмосфері Землі.
 
У своїх доповідях Міжнародна група з більш ніж 2000 кліматичних дослідників з усього світу, підтверджує, що збільшення парникових газів викликає зміну клімату, що призводить до підвищення рівня моря, більш високих температур і зміни дощів.
 
У степах поглинання вуглецю відбувається під землею, де коріння може проникати в грунт до глибини 4 м і більше. Степи можуть зберігати . . . . .

 

Зона степу

Степова  зона  розташована  на  південь 
від  Лісостепу  і  простягається  до  Азово-Чорноморського  узбережжя  і  Кримських 
гір.  Степ  займає  40 %  площі  України  й 
охоплює  Причорноморську  низовину, 
південну  частину  Придніпровської  і  По-дільської  височин,  а  також  рівнинну  час-тину Кримського півострова.
К лімат  помірно  континентальний. 

Степи

Там, де верхні шари грунту щорічно протягом кількох місяців вологі, але сильна сезонна засуха дозволяє деревам рости тільки поблизу водо­ймищ, домінують посухостійкі злаки. Угруповання такого типу знахо­дяться в центрі Євразії (степи), на Великих рівнинах в США і в Канаді (прерії), в Аргентині (пампа) і деяких інших регіонах. Ці злаковники, які для зручності усі можна називати степами, схожі на савани, луги або трав'яні болота, але екологічно багато в чому від них відрізняються. Сте­пові злаки багаторічні, і вони щорічно впадають у стан спокою — сухим літом, а місцями і холодною зимою. У цей час степи часто горять, але рослини практично не страждають, оскільки горючого матеріалу на по­верхні землі мало і температура не настільки висока, щоб погубити їхні частини, що знаходяться в грунті.