гриби

Гриби це дарунок лісу, але треба бути пильним!

Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які в них містяться.

Основні причини отруєнь: 

  • вживання отруйних грибів; 
  • неправильне приготування умовно їстівних грибів; 
  • вживання старих або зіпсованих їстівних грибів; 
  • вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).

Симптоми отруєння: . . . . .


Любителям тихого полювання на замітку

Рівненщина, грибГриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які в них містяться. За шість місяців поточного року в нашій області за даними ГУ ДСНС у Рівненській області отруїлися грибами 6 осіб, з них одна дитина. Прикро, що багато людей висновки робить лише на основі свого гіркого досвіду. Тому наступна інформація на буде зайвою.

Основні причини отруєнь:

•вживання отруйних грибів;

•неправильне приготування умовно їстівних грибів;

•вживання старих або . . . . .


Гриби - користь та небезпека для організму

У багатьох країнах вживання дикорослих грибів є традиційним, але значна частина населення, внаслідок урбанізації, втратила навички їх збирання. До таких країн відноситься й Україна, в тому числі і Рівненська область. До цього слід додати, що у зв’язку зі складною економічною ситуацією населення почало широко вживати дикорослі гриби щоб урізноманітнити свій раціон. Погіршення екологічного стану обумовлює наявність у грибах підвищеного вмісту токсичних елементів, пестицидів, радіонуклідів. Отже, збирання дикорослих грибів передбачає певний ризик. І, як наслідок, це призводить до постійних отруєнь грибами.

За даними оперативного відділу ГУ ДСНС України у Рівненській області за 2013 рік зафіксовано 21 випадок отруєнь грибами. На щастя ні одна людина не загинула, але отруєння зазнало 24 особи, з них п’ятеро дітей.

Рідко можна зустріти людину, байдужу до ароматних і поживних, ситних і апетитних страв з грибів, якими винахідливі кулінари пропонують поласувати у відвареному, смаженому, тушкованому, консервованому, маринованому вигляді. Дієтологи називають гриби, що складаються на 85 % з води, „лісовим м'ясом”, яке доречне і на пікніку, і на святковому столі. До речі, навіть пацієнтам, які активно худнуть, лікарі дозволяють вживати грибні соуси, супи, рагу та інші спокусливі страви з низькокалорійних грибів (29 ккал в 100 грамах), які згідно з дослідженнями знижують тягу до солодощів і рівень цукру в крові.


Прогноз погоди на 13 -15 вересня

Рівненська область, осіньДо кінця тижня на Рівненщині збережеться нестійкий характер погоди.

В зоні атмосферних фронтів очікується хмарна погода з проясненнями, пройдуть дощі різної інтенсивності.

13 вересня очікується хмарно з проясненнями, часом дощ, місцями сильний дощ. Вночі та вранці місцями слабкий туман. Температура повітря становитиме вночі  9-14 градусів тепла, а денна температура коливатиметься від 11 до 17 градусів тепла.

14 - 15 вересня мінлива хмарність, короткочасні дощі.  Вітер .....