Саргасове море

Саргасове море

Саргасове море отримало свою назву по величезних скупченнях плаваючих на його поверхні або близько до неї саргасових водоростей, велика кількість яких пов’язана з наявністю в цьому морі зони сходження поверхневих течій. Вітрів там майже немає, сонце палить невпинно, температура води взимку 18—23 градуси, а влітку 26—28 градусів. Водорості в цьому живильному середовищі шалено розмножуються, стаючи величезними і майже безсмертними.
Фахівці вважають, що деякі з нинішніх водоростей Саргасового моря могли бачити ще Христофор Колумб і його супутники. У пригодницькій літературі зустрічаються описи трагічного кінця кораблів, що ризикнули увійти до . . . . .

Саргасове море та море Уедделла

Саргасове море — частина Атлантичного океану, розташована в суб­тропічних широтах між течіями: Канарською, Північною Пасатною, Північно-Атлантичною і Гольфстрімом. Це район малорухомих вод, середин­на частина субтропічного антициклонічного кругообігу, що утворюється кільцем згаданих вище течій. Площа 6—7 млн км2 (межі невизначені че­рез сезонні зміни меж течій). Глибина 6905 м (за іншими даними — до 7110 м). Названо від скупчень плаваючих на його поверхні бурих саргасових водоростей (Sargassum). Середня маса водоростей на всій акваторії моря — понад 10 млн т.