Кінські широти
Опубліковано admin вт, 01 лютого 2022р.
15 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ЧОРНЕ МОРЕ
31 жовтня міжнародна спільнота відзначає день Чорного моря. Саме цього дня, рівно 24 роки тому відбулася конференція чорноморських держав (Грузії, Болгарії, України, Румунії, Туреччини і Росії), за підсумками якої було підписано договір про "Стратегічний план дій із відновлення та захисту Чорного моря". У цьому договорі зокрема передбачалося встановити 31 жовтня днем Чорного моря.
Для України - Чорне море не просто своє, рідне... Воно оспіване в народних піснях, має неймовірно важливе економічне значення, завдяки йому наша Україна є морською державою і має вихід до Світового океану. Пригадайте, що колись його викопали наші предки (за версією російської пропаганди) . Одним словом Чорне море - наша рідна і дуже важлива водойма! Пропонуємо ознайомитися із переліком цікавих фактів про рідне для наших берегів море, яке омиває південну частину України.
1. Чорне море вперше згадується в давньогрецьких документах V століття до нашої ери. Ясон та аргонавти саме по Чорному морю йшли . . . . .
Океани багато в чому залишаються для нас загадкою. Ми навіть не знаємо віку океанів. Цілком можливо, що на перших етапах розвитку Землі океанів не існувало.
Сьогодні людина детально досліджує океанське дно, щоб краще їх вивчити. До глибини 3600 м. дно океанів покрите м’якими мулистими відкладеннями. Вони складаються з скелетів найдрібніших морських тварин. На глибинах, що перевищують 6 км., дно покрите дрібним червонуватим мулом, що має назву «червона глина». У склад червоної глини входять частинки скелетів тварин, залишки дрібних рослин і вулканічний попіл.
В даний час глибину океанів вимірюють . . . . .
Саргасове море — частина Атлантичного океану, розташована в субтропічних широтах між течіями: Канарською, Північною Пасатною, Північно-Атлантичною і Гольфстрімом. Це район малорухомих вод, серединна частина субтропічного антициклонічного кругообігу, що утворюється кільцем згаданих вище течій. Площа 6—7 млн км2 (межі невизначені через сезонні зміни меж течій). Глибина 6905 м (за іншими даними — до 7110 м). Названо від скупчень плаваючих на його поверхні бурих саргасових водоростей (Sargassum). Середня маса водоростей на всій акваторії моря — понад 10 млн т.
Карибське море — напівзамкнуте окраїнне море тропічної зони Атлантичного океану, між Центральною і Південною Америкою на заході та півдні і Великими і Малими Антильськими островами на півночі і сході. Площа 2 777 тис. км2. Глибина до 7090 м. Затоки: Гондураська, Лос-Москітос, Дар'єнська, Венесуельська, Парія. Великі острови: Куба, Гаїті, Ямайка, Пуерто-Ріко, Трінідад, Барбадос. Сполучене Юкатанською протокою з Мексиканською затокою, Панамським каналом з Тихим океаном.
© 2022