літній час

Україна знову переходить на літній час

літній час

У ніч на неділю, з 26 на 27 березня 2022 рокуУкраїна знову переходить на літній час.
Жителі країни переводитимуть стрілки годинників на годину вперед.
Як наслідок — світловий день стане на годину довшим.

Переведення годинника на літній час у 2016 році

Перехід на літній час«Літній час», «зимовий час» ... Ці терміни з'явилися понад 100 років тому у зв'язку з виникненням ідеї економити енергетичні ресурси шляхом переведення стрілок годинника вперед і назад. Вперше переведення часу на годину вперед влітку і на годину назад взимку відбувся в 1908 році у Великобританії.

Сама ідея такої економії належить американському державному діячеві, одному з авторів Декларації незалежності США - Бенджаміну Франкліну. Правда, в самій Америці перехід на «літній» і «зимовий» час почався тільки з 1918 року. Сьогодні режим переведення стрілок застосовується на всіх широтах від Канади до Австралії. 78 країн світу зі 192 переводять годинники вперед і назад два рази на рік, про це повідомляє.

Переведення годинника в 2016 році

У країнах Балтії графік переведення годинників на «літній» і «зимовий» час діє до 2016 року, але керівники Литви, Латвії та Естонії впевнені, що Європейська Комісія продовжить його ще на 5 років. «Ми переводимо стрілки годинника, швидше за все, не востаннє, оскільки поки жодна країна Європейського Союзу не піднімала це питання», - сказали в парламенті Литви. Україна також буде дотримуватися зміни часу: в 2016 році 27 березня в 3:00 стрілки годинника будуть переведені на годину вперед.
В Україні відбудеться перехід на літній час.

27 березня 2016 в 3:00
українці переведуть годинник вперед

Але багато країн живуть . . . . .

Час

Час — поняття, що дозволяє встановити, коли відбулася та або інша подія по відношенню до інших подій, тобто визначити, на скільки се кунд, хвилин, годин, днів, місяців, років або століть одна з них відбулася раніше або пізніше іншої. Вимірювання часу має на увазі введення часо вої шкали, користуючись якою можна було б співвідносити ці події. Точне визначення часу базується на дефініціях, що прийняті в астрономії й характеризуються високою точністю. Зараз використовуються три осно вні системи вимірювання часу. В основі кожної з них лежить конкрет ний періодичний процес: обертання Землі навколо своєї осі — всесвітній час UT; обертання Землі навколо Сонця — ефемеридний час ЕТ; і випро мінювання (або поглинання) електромагнітних хвиль атомами або моле кулами деяких речовин за певних умов — атомний час AT, що визнача ється за допомогою високоточних атомних годин. Всесвітній час, що зазвичай позначається як «гринвіцький середній час», являє собою се редній сонячний час на нульовому меридіані (з довготою 0°), який прохо дить через місто Гринвіч, що входить до агломерації Великого Лондона. На основі всесвітнього часу визначається поясний час, що використо вується для відліку цивільного часу.

Перехід на літній час 2014

Літній часУ ніч з суботи 29-го березня на неділю 30-го березня українці переведуть стрілки годинників на одну годину вперед. Це пов’язано із переходом країни на літній час.

Згідно постанови Кабміну “Про порядок обчислення часу на території України”, щороку в останню неділю березня о 3:00 час переводиться на одну годину вперед. Таким чином в країні запроваджується літній час.

Як розповідає “Вікіпедія”:

Першим ідею літнього часу запропонував Бенджамін Франклін, присвятивши їй окрему публікацію (1784).

За словами британського письменника Тоні Френсіса, думка про користь зміни часу осяяла Віллета, коли він раннього літнього ранку прогулювався верхи на коні. Віллет помітив, що віконниці багатьох будинків замкнені. «Яке марнування денного світла!» — мабуть, подумав він і почав у британському парламенті кампанію за ухвалення закону про зміну часу. Переводячи навесні та влітку годинники на 80 хвилин вперед (4 рази по 20 хвилин), а восени — назад, люди мали б увечері більше денного світла. Але, попри існування поважного лобі в уряді Британії, цю ідею тоді втілити не вдалося.

Король Едвард VII не став чекати .....